360 Derece Sanal Tur Çekimi Nedir

Sanal Tur uygulaması bir mekânı internetten tanıtmanın en etkin yöntemidir.

360 derecelik bir bakış açısıyla mekanı internetten, isterse kayıtlı Dvd-Cd gibi ortamdan inceleyebilirler. Aradıkları veya istedikleri detayları kendileri inceleyebilirler. Sanal Tur Uygulamasının bir güzel yanı ise daha önceden mekanı internet ortamından gezenler mekana gittiklerinde daha önceden oradaymışlar gibi rahatlıkla gezebilirler.

Kelimenin tam anlamıyla SANAL TUR ; mekanda dilediklerince geniş bir zaman diliminde sıkılmadan, yorulmadan, rahat ve eğlenceli bir gezinti yapabilirler.

Sanal Tur uygulaması, özel çekim ekipmanları ve fotoğraflama teknikleri ile panaromik fotoğrafların elde edilmesi ve bu fotoğrafların farklı yazılımlarla işlenmesinin ardından birleştirmeleriyle küresel bir görüntü elde edilmesi işlemidir. Fotoğraflar işlendikten sonra Flash animasyonları ile de sınırsız çeşitlilikte zenginleştirilerek web uygulaması şeklinde yada CD/ DVD ortamında çalışan bağımsız uygulamalar haline getirilebilmektedir.

Bilinen iki boyutlu fotoğraftan çok farklı bir görsellik sunan bu teknik, internet ortamına kolayca yüklenebilen ve hızlı seyredilebilir olması sebebiyle Video’dan çok daha etkili tanıtım aracıdır. Panoramik fotoğraflar üzerine yerleştirilebilen interaktif oklar sayesinde sonraki panoramaya çok rahat geçilebilmekte ve mekân üzerindeki kontrol ziyaretçiye bırakılmaktadır. Bu sunum ile mekânın akılda kalma oranı çok daha yüksektir. Daha dikkat çekici ve yüksek etkiye sahiptir. Diğer reklam alanlarına kıyasla daha kısa sürede, daha etkin ve etkili sonuçlar alınması mümkündür.

HDR (High Dynamics Range) Nedir?
HDR çekim en az üç adet çekilmiş aynı kadraja ait farklı pozlanmış fotoğraflar yazılım sayesinde karanlık ve aydınlık yerleri belli bir mantık dahilinde yeniden değerlendirilerek dördüncü ve göze hitap eden bir fotoğraf oluşturulur. 0 poz değerinde karanlık çıkan yerler + pozlanmış kareden, aydınlık çıkan yerler – pozlanmış kareden alınır. Böylece ışık dengesizliklerinin olduğu ve detayların kaybolduğu fotoğraflardan tüm detayların barındıran HDR uygulanmış kare elde edilir.

Genel Özellikleri Nelerdir?
> Çekimlerin tamamı HDR formatında
> Keskin, net ve kaliteli görüntüler
> 360 derece panoramik görüntü
> Google Map harita desteği
> iPhone, iPad, Android uyumlu

 

bel